HAVAJSKÉ TANCE

PŘEKRÁSNÉ TANCE Z POLYNÉSKÝCH OSTROVŮ

Přeneste se s námi na jedny z nejkrásnějších a nejznámějších ostrovů světa – na Hawaii a Tahiti. Polynézské tance jsou od počátku nedílnou součástí bohaté ostrovní kultury. Jejich jedinečnost vám přinášíme přímo na váš večírek. Představujeme autentické etnické choreografie tahitské i havajské, které se tradičně dědí po generace. Krásné tanečnice vám předvedou originální a neopakovatelnou show – jemné ladné pohyby Tahiti Aparima i dynamické Tahiti ORI či Otea, ale hlavně úžasné příběhy o životě a přírodě, vyprávěné právě tancem, pro které není třeba slov. Tuto jedinečnou show můžete spojit i s tancem s ohněm – polynéskou fire-show, soutěží v podlézání LIMBO tyče nebo i velmi oblíbenou výukou tance. Tance z Polynésie mají u nás dlouholetou tradici a můžete si je vychutnat hned v několika kostýmových provedeních. 

POLYNÉSKÁ FIRESHOW

Žhavou show s ohněm vám předvedou naše krásné havajské tanečnice v kombinaci s louči, ohnivými vějíři i se speciální technikou točení poi (ohnivé koule na řetězech), pocházející z dalekého Nového Zélandu, kde je součástí maorské kultury.

HAVAJSKÁ HULA

Tanec hula a polynéské tance obecně jsou uměleckými formami, jejichž pohyby vyjadřují aspekty přírody, jako jsou vlny oceánu, zpěv ptáků, ale také silné emoce, například touhu a lásku. Havajská hula se dělí na starší formu „kahiko kula“ – tzv. tradiční tance, které vznikly především před příchodem západní civilizace – a „hula auana“. Hula kahiko se provádí k uctění bohů a také k uchování ústně předávaných příběhů a rodinných rodokmenů. Hula auana je modernější styl huly pro širší, globální publikum a rozšiřuje povědomí o havajských příbězích a havajské identitě. Náš velký taneční blok nabízí oba styly, včetně zábavné taneční lekce nebo soutěže LIMBO. „Noho dance“ neboli hula vsedě – naše představení zahrnuje krásný tanec hula vsedě, který představuje celý taneční blok. Havajské bubínky „Uli-Uli“ – používají se při tradičních havajských tancích. Svým charakteristickým chřestivým zvukem dokonale dokreslují ladné pohyby tanečníků.

Videa

Galerie